ANASAYFA SİTE HARİTASI TR ENG
ONLINE MAĞAZA

Carfier Ayakkabı Sahiplerinden Endüstri Mühendisi M. Selman Eryılmaz, kışlık ayakkabı grubu hakkında bilgiler vererek, sezonun trendlerini, firmalarının hedeflerini ve ayakkabı sektörü ile ilgili görüşlerini paylaştı.  

Yaklaşan kış mevsimi ile birlikte vatandaşın kışlık ayakkabı ve bot ihtiyacı da artıyor. Carfier Ayakkabı Sahiplerinden Endüstri Mühendisi M. Selman Eryılmaz, kışlık ayakkabı grubu hakkında bilgiler vererek, sezonun trendlerini, firmalarının hedeflerini ve ayakkabı sektörü ile ilgili görüşlerini paylaştı. M.Selman Eryılmaz, Carfier Ayakkabı olarak, Eryılmaz ismi ile 1950 yılından bugüne dek gelen bir mazilerinin olduğunu belirterek, ayakkabı üretimine katılan 3. Kuşak olduğunu söyledi. Eryılmaz, “Ayakkabıcılık, benden önce babam ve onun da öncesinde dedemden gelen bir meslek. Daha önceleri toptan satış yapan bir firma olarak ayakkabı sektöründe hizmet veriyorduk. Sektörün o günlerde göstermiş olduğu eksiklikler, pazardaki iyi mal eksikliği, üreticinin az olması ve toptan satış faaliyetinin önemini kaybetmesi ile firma olarak kendi üretimimizi yapmaya ve markalaşmaya karar verdik” ifadelerini kullandı. 

YÜZDE 100 DERİ MALZEME KULLANIYORUZ 

Kışlık ayakkabı grubuna ilişkin bilgiler veren Eryılmaz, kaygan zeminlerde sürtünmeyi arttırıcı, tutunma özelliği fazla olan tabanlar kullanılarak klasik ayakkabının görünümünü bozmadan ayakkabılar ürettiklerini söyledi. Eryılmaz, “Botlarda su geçirmez deri kullanıyoruz. Bunların haricinde kauçuk tabanlı ürünler ortaya çıkarırken, kalıp olarak biraz daha burunları yuvarlak, hafif şiş burunlu kalıplarla ayakkabılar üretiyoruz. Renk olarak lacivert, bordo, yeşil ve kahve tonları ayakkabılarımızda öne çıkıyor. Özellikle ayak kokusu olmaması için tüketicilerimize yüzde 100 iç ve dış astarının deri olmasını tavsiye ediyoruz. Deri dışında ürün kullanıldığı zaman, ayak teri emmediği için koku meydana geliyor. Bu nedenle tüketiciler her zaman şikâyet edebiliyor” diye konuştu.  

AYAKKABI HİÇBİR ZAMAN BASİTE İNDİRGENEMEZ

Ayakkabı sektöründe 1 yılda 2 sezon bulunduğunu belirten Eryılmaz, son zamanlarda sezonların iç içe girdiğini ve bunda mevsimlerin de etkisinin olduğunu söyledi. Esas etkenin ise insanların tüketim şeklinin değişmesine bağlayan Eryılmaz, “ Eskiden bir insan bir yazlık bir kışlık olmak üzere ayakkabı almayı düşünürken, artık günümüzde sık ayakkabı değiştiren ve tüketen genç bir profil oluştu” dedi. Almış oldukları siparişler neticesinde öne çıkan ürünleri seri üretime aldıklarını aktaran Eryılmaz, diğer modelleri devreden çıkardıklarını söyleyerek, ayakkabı üretiminin sadece bir taban ve deriden ibaret olmadığını ifade etti.  Eryılmaz, “Ayakkabıyı üretimde incelediğiniz zaman en az 250 farklı elin değdiği ve yine aynı şekilde 250 farklı malzemeden oluşan bir üründen bahsediyoruz. Ayakkabıyı hiçbir zaman basite indirgeyemeyiz” diye konuştu. 

ÜRÜNLERİMİZİ BİRÇOK ÜLKEYE İHRAÇ EDİYORUZ

Üretmiş oldukları ayakkabılar hakkında bilgiler veren Eryılmaz, ayakkabı üretiminde özellikle komfort gruplarında sağlığa yön veren ayakkabılar ürettiklerini ve bunu da ayak kokusunu önleyen klimalı tabanlar kullanarak başardıklarını söyledi. Klasik grupta ise insanların önemli günlerinde, özel günlerinde giyebileceği ayakkabılar ürettiklerini ifade eden Eryılmaz, bir de kejıl diye adlandırılan birbirinden farklı renk seçenekleri ile gençlerin giyinişine hitap eden ürünler hazırladıklarını belirtti. Üretimde geniş ürün yelpazelerinin olduğunu aktaran Eryılmaz, “Üretilen bu ayakkabıları yurtiçinde bayii ve cadde mağazaları, yurtdışında ise KKTC, Azerbaycan, İngiltere, Yunanistan, Güney Kore, Suudi Arabistan ve Dubai gibi birçok ülkeye ihraç ediyoruz. Şuan için üretimimizin yüzde 80’ini yurtiçi ve yüzde 20’sini yurtdışı kapsıyor. En önemli ilkemiz ayakkabı ve teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek yurtiçi ve yurtdışı pazarlarında müşterilerimize en iyi kaliteli hizmeti sunmak” dedi. 

GÜNÜN MODA TRENDLERİ

Günümüzün moda trendi hakkında bilgiler veren Carfier Ayakkabı Sahiplerinden Endüstri Mühendisi M. Selman Eryılmaz, “Mağazalarda görebileceğiniz, tabanları kalın eva taban dediğimiz yani malzeme olarak en hafif doğal malzemeden üretilen ayakkabılar üretiyoruz. Çeşitli renklerin birleşiminden farklı esnek ve hafif bir taban ortaya çıkıyor. Ürünlerimizde yüzde yüz doğal deri kullanıyoruz. Tabanları kösele, poli ve kauçuk olarak kullanıyoruz. Bunları da ayakkabı üzerinde simge ve semboller ile tüketiciye sunuyoruz” ifadelerini kullandı. 

HEDEFİMİZ KENDİ KOLEKSİYONLARIMIZI OLUŞTURMAK

Bir aile şirketi olarak yaklaşık 20 yıldır Carfier markası ile hizmet verdiklerini belirten M.Selman Eryılmaz, Carfier markasını üst gruplara yani, katlı mağazalar ve cadde mağazalarına direkt kendi bayileriyle verdiklerini ifade etti.  Ürün grubu olarak klasik, kejıl ve comfort olarak 3 farklı grupta ürün yaptıklarını söyleyen Eryılmaz, “Tüm hedefimiz üretimde kendimizi sürekli yenileyerek, Ar-ge faaliyetlerini ilerleterek ve sezonun trendlerini belirleyerek kendi koleksiyonumuzu oluşturmak.  Bu koleksiyonu oluştururken de Almanya İtalya ve İngiltere’de gerekli Ar-ge faaliyetleri ile yeni trendleri baz alıyoruz. Üretmiş olduğumuz ürünler ile bir dünya markası olma yönünde ilerliyoruz. Deneyimli teknik kadromuz ile her zaman kaliteli ve rahat ayakkabı üreticisi olma yolunda ilerliyor ve bununla birlikte uluslararası pazarda yerimizi almak için uğraşıyoruz. Bünyemizde bulundurduğumuz teknik tasarım ve modelistlerimiz ile birlikte moda ve tasarımın özellikle Türkiye’de öncüsü olma yolunda da hızlıca ilerliyoruz ” diyerek hedefleri hakkında görüşlerini paylaştı. Son olarak Carfier Ayakkabı’nın kalite politikasından bahseden Eryılmaz, kalite politikalarının müşterilere sürekli, kaliteli ve uygun fiyatlı ürünler sunmak olduğunu sözlerine ekledi

Haber Linki: www.konyayenigun.com/haber/108701/Ayakkabicilikta_3_kusak.html

 

carfier bettony
Kampanyalarımız ve Bizden Haberler için e-mail Listemize Kayıt olun
Facebook Twitter Google Plus Pinterest
Copyright© 2019 • Bu sitenin tüm hakları Eryılmaz Carfier Ayakkabı'ya aittir. Tasarım ve Uygulama : creafix.net